Nebankovní půjčky pro podnikatele jsou super, úroky ale bývají poměrně vysoké. Jak tedy získat peníze jiným způsobem? Přinášíme vám tři zajímavé tipy.

Peníze jsou nezbytnou součástí každého podnikání. Je jedno, jestli bude předmětem vašeho podnikání stavění domů a silnic nebo služby v oblasti marketingu a IT. K rozjezdu a rozvoji jsou potřeba peníze. Pokud pracujete na zajímavém projektu, existuje řada netradičních způsobů, jak do firmy nalít peníze.

Crowdfunding

U crowdfundingu odpadají veškeré nedostatky, které nebankovní financování podnikání podnikání přináší. Nemusíte splácet úroky jako u nebankovní půjčky pro podnikatele (ale i u těch bankovních), upsat se investorovi a darovat mu podíl ze zisku. Crowdfunding zaplatí vaše podnikání tak, jak by se zafinancovalo po několika letech úspěšného chodu – tedy prodejem produktů. Pokud máte co nabídnout, zamiřte na některou z desítek českých či zahraničních platforem. Vymyslete zajímavé odměny, dostaňte se do magazínů a peníze budete mít na účtu velice rychle.

Peer-to-peer financování

Ještě několik let zpět nebyl tento pojem příliš známý, dnes už patří mezi zajímavé způsoby získání peněz. Je to podobná služba jako nebankovní půjčka na podnikání spojená s crowdfundingem. Na vaše podnikání se totiž složí lidé. Ti to ale nedělají jen pro radost. Budete jim muset nabídnout zajímavý úrok, případně procenta ze zisku.

Startup soutěže

Zejména mezi mladou generací roste poptávka po zakládání nových firem. V posledních letech tedy vznikl pojem startup, který označuje všechny začínající firmy s velkým potenciálem hospodářského růstu. Pokud si myslíte, že i vaše společnost mezi startupy spadá, můžete se pokusit přihlásit do některé ze startupových soutěží a pokusit se o úspěch. Můžete tak získat financování v řádu desítek tisíc až milionů korun, případně přilákat investora, s jehož investicí se rychle rozrostete.