Leží vám na účtu přebytečné peníze a vy byste je chtěli vidět vydělávat další peníze? Pak investujte. V tomto roce však není investování vůbec jednoduché.

Přílišná nabídka

Pokud se chystáte ještě letos investovat, možná byste měli ještě chvilku počkat, podle některých odborníků se totiž letos nevyplatí investovat vůbec do ničeho. Na trhu je sice nepřeberné množství variant, ovšem tento rok je spíše symbolem rozhodovací paralýzy, která je způsobena právě nadměrnou nabídkou, že lidé neví, kam investovat dřív.

Podílové fondy a akcie?

Například akcie jsou v poslední době vůbec nejvýše v historii. Akcie jsou tak aktuálně předražené, a investice do nich není vůbec vhodná. Další možností jsou podílové fondy, ovšem je otázkou které. Z investičního hlediska se investice do nich tak nedoporučuje, a pokud, tak je lepší investovat po malých částkách. Nejvýhodnější je investovat do podílových fondů zaměřených na finance, energie.

A co nemovistosti?

Pokud byste chtěli investovat do nemovitostí, pak se nevíce vyplatí skaldové prostory. Ty se u nás množí jak houby po dešti a z dlouhodobého hlediska jsou mnohem výhodnější, než například investice do bytů, rodinných domů apod. Tu dokonce experti označují za úplnou zbytečnost.