Notebook je nejrozšířenějším druhem počítače. V minulosti bylo samozřejmostí mít v domácnosti stolní počítač a notebook si mohl dovolit jen málokdo, protože šlo o drahé zařízení. Dnes už jsou notebooky levnou a pohodlnou možností pro každého uživatele. Lze je používat v domácnosti a ty samé notebooky používat i ve škole, v práci nebo třeba na cestách. U stolních počítačů v domácnosti je většinou samozřejmostí pevný internet kabelem, ale jaký vybrat internet do notebooku?

Vhodný internet pro notebook

Pro použití v domácnosti je rovněž ideální pevný internet, tedy DSL internet, kde vede internet telefonní přípojkou do routeru a následně se můžete připojit přes Wi-Fi po celé domácnosti. Pokud používáte notebook jen na místech, kde máte přístup k Wi-Fi, nemusí vás jiné řešení internetu trápit. Jestliže se chcete připojit i na dovolené, během cestování vlakem nebo kdekoliv jinde, je vhodné si obstarat mobilní internet do notebooku. Může mít více podob. Oblíbený je mobilní internet do USB, který stačí připojit do portu a můžete surfovat. Pohodlnější je ale bezdrátový mobilní modem, na který se můžete připojit s větším množstvím zařízení.

Důležité je také zvolit vhodný tarif pro přenosný internet do notebooku. Pokud se připojujete k internetu jen zřídka a potřebujete například jen zkontrolovat emaily, postačí vám základní tarif, který není ani drahý. Tarify jsou obvykle omezené množstvím přenesených dat. Pokud jste na cestách pravidelně a potřebujete být neustále online, vyplatí se využít neomezený tarif. Takové tarify jsou sice dražší, ale nemusíte se obávat toho, že byste vyčerpali svá volná data. Každý poskytovatel má trochu jiné podmínky a než se pro nějakého rozhodnete, vyplatí se jejich nabídky porovnat. Je příjemné být online kdykoliv a kdekoliv. S výběrem vhodného poskytovatele vám pomohu na Pripojto.cz.