1. Jak začít s hledáním a hlavně – kde?

V dnešní době už je odpověď na tuto otázku docela jednoduchá – nejrychleji prostě najdete novou práci na internetu. Nicméně kámen úrazu je často fakt, že zde inzeruje mnoho firem, ale jejich kvalitu z inzerátu často nepoznáte. Pro solidní práci si vyberte takový pracovní portál, který je prověřený a má dobrou pověst.

  1. Nic si nedobarvujte či nepřekrucujte – ale hlavně zaujměte

Pokud vás při psaní vašeho životopisu napadají myšlenky typu: „Nebude vadit, když si tady něco trochu přimyslím, abych vypadal kvalifikovaněji.“ – tak na ně zase honem rychle zapomeňte! Na každou lež, byť i tu úplně nejmenší se prostě přijde, tomu věřte – a jak pak budete vypadat? Zaměstnavatel vám již nemusí věřit ani další fakta ze životopisu, které jsou napsány podle pravdy a přesně podle toho s vámi bude jednat – a to přeci nechcete!

  1. Nezabývejte se zbytečnostmi

Přestaňte surfovat z jednoho portálu na druhý – bezpečně se v nich ztratíte, jelikož vám přímo zavalí zbytečné informace a hledání práce nebude vůbec efektivní. Vyberte si zhruba tři kvalitní pracovní servery, jež na vás udělaly nejlepší dojem a pracovní nabídky vybírejte pouze tam.

Před tímto hledáním si každopádně ale ujasněte, jakou práci vůbec chcete dělat a hlavně, na jakou máte dostatečnou kvalifikaci. Následně si zjistěte, jaké jsou možné nároky na vámi vybranou práci či jaké otázky můžete na pohovoru očekávat.

  1. Nemůžete najít práci ve svém oboru?

Nemyslete si, že otevřete internetové stránky, vy si najdete pár inzerátů a na druhý den budete mít novou práci. Takhle to, bohužel, opravdu nechodí. Získat práci ve svém oboru a kvalifikaci může trvat klidně i několik měsíců. Je tedy nutné vytrvat a po dobu, kterou se budete hledání práce věnovat si najít alespoň nějaké brigády. Věřte, ona jednou přijde, jen musíte vytrvat!