Finanční gramotnost je věc, která je v naší zemi tak trochu podceňována. Přitom vědět jak nakládat s penězi je velmi důležité a čím dříve se to člověk začne učit tím lépe. Založte proto svým dětem účet a učte jak mít peníze pod kontrolou.

Pokrok nezastavíte

Pokud máte malé děti, jednoho dne přijde čas, kdy vás děti požádají a první kapesné, aby si mohly koupit to, co potřebují. Mnoho rodičů se pak rozhodně, že dětem pravidelně dává menší obnos a příliš se nezajímá, co s nimi děti dělají. Je však možnost mít jejich finance pod kontrolou a to založením jim jejich vlastního účtu.

Máte o všem přehled

V dnešní době již mnoho bank nabízí speciální účty pro mladé, ve kterých jim nastavuje speciální podmínky a díky kterým se děti učí lépe zacházet se svými penězi. Je to i jednodušší pro rodiče, kterým stačí dát měsíční příkaz a víc se nemusí strat. Navíc účty pro mladé jsou pro rodiče transparentní, to znamená, že se mohou kdykoliv podívat, za co vlastně jejich dítko utrácí.

Klidně online

Zřízení takového účtu je velmi jednoduché a mnohdy to jde online z poklidu domova. Děti si navíc mohou vybrat design své platební karty a často má banka připravený i jednoduchý návod pro děti, jak mají svůj účet obsluhovat a jak platit skrze kartu, nebo vybírat peníze z bankomatu.