Na první pohled obyčejná malá krabička, která toho umí opravdu hodně. Pomáhá v mnoha ohledech, pořídit si jí mohou milovníci zvířat, kteří rádi monitorují jejich pohyb, myslivci, kteří tento monitoring potřebují ke své práci. Hodí se však i pro vás, pro všechny, kteří přírodu nemonitorují, ale potřebují vědět, že v době, kdy ve svém domě nejsou, je o něj postaráno a nikdo jim do něj bez pozvání nevstupuje.

Přístroj, který umí hodně pomoci

Ona taková fotopast je sice od pohledu poněkud malý a nenápadný přístroj, ale umí toho dnes už opravdu hodně. Dlouhou dobu spadala do kategorie specifických produktů, protože byla využívaná jen úzkým okruhem lidí, myslivci, kteří ji ke své práci potřebovali nebo milovníky zvířat. Postupem času však lidé přišli na to, že tento produkt nemusí jen sledovat zvířata, ale může chránit a monitorovat prostoru okolo domu, nemovitosti, chalupy, chaty a podobně. Máte-li pocit, že okolo vašeho domu někdo chodí, pak vám právě tato krabička může hodně pomoci. Jak vybrat tu správnou?

Správný účel

Ze všeho nejdřív je důležité si promyslet, na co jí budete používat. Někdo chce dárek pro kamaráda myslivce, jiný je milovník zvířat a chce si udělat radost a další zase potřebuje mít pod kontrolou chatu a její okolí, zda se tam nepohybuje někdo, kdo u vašeho majetku nemá co dělat. Podle účelu použití také vybíráte jednotlivé fotopasti.

Přísvit

Jednotlivé produkty dnes mají pastelové barvy, díky čemuž vypadají takřka neviditelně. Co však viditelné být může je přísvit, díky kterému jsou fotky v noci ostré. A je logické, že potřebujete-li fotopast jako pomocníka pro identifikování zlodějů, nemůže se za úplné tmy rozsvítit přísvit. Rovněž i u monitoringu zvířat je dobré volit produkty, které jsou se slabým nebo neviditelným přísvitem.