Vaše kancelář nebo domov se neobejde bez kvalitní tiskárny a máte velkou spotřebu náplní? Uvažujete o nové tiskárně a nejste si jisti s jakou náplní máte vybrat? Tiskárny jsou běžnou součástí nejen kanceláří, ale také mnoha domácností. S tiskárnou nemusíte hledat prodejny či „reklamky“, kde mají tisk v nabídce, veškeré dokumenty, nový životopis, fotografie nebo výtvory vašich ratolestí si lehce vytisknete v pohodlí domova během krátké chvíle.

Tisková kazeta nebo cartidge?

Pro výběr správné náplně je potřeba znát typ vaší tiskárny. Pro laserovou tiskárny potřebujete kompatibilní toner a pro inkoustové tiskárny jsou vhodné cartidge. Nabídka cartidge do tiskáren je velká a vy máte dvě možnosti, jak náplň vybrat. Jednou z možností sáhnout po originální náplní, které má v nabídce přímo konkrétní výrobce vaší tiskárny. Existují však firmy, které se výrobou náplní také zabývají. Jejich největší předností je mnohem nižší cena, než je tomu u originálních náplní.

Ačkoliv můžete narazit na nekvalitní neoriginální náplně, existují společnosti, které zvládly udržet u svých produktů vysokou kvalitu za nízkou cenu. Takové náplně objevíte na tonerdepot.cz.

Vybrat cartidge Lexmark nebo jiné známé značky se tak pro vás stane mnohem méně nákladnou záležitostí.

Jak cartidge funguje?

Součástí inkoustové tiskárny je malý procesor, který se spustí při vašem zadání konkrétního tisku. Procesor zajišťuje, že je tisk přesný podle vašich pokynů a inkoust se objeví na papíře, kde má.

Všechny použité barvy v tiskárně mají svůj vlastní zásobník (cartidge). Hlava jezdí v pravidelných intervalech nad papírem, na který vypouští nepatrné kapky inkoustu.

Když si vezmete lupu a podíváte se vytištěné řádky, zjistíte, že tisk tvoří drobounké body, které tvoří čtyři základní barvy (CMYK).