Hledáte investiční nástroje, které dokážou porazit inflaci? Investiční příležitosti jsou v letošním roce silně ovlivněny stále se zvyšující inflací, která požírá úspory. Najít tak vhodný investiční nástroj je pro mnoho investorů daleko složitější než dříve. Meziroční inflace se totiž přiblížila již k hranici pěti procent, což nutí investory investovat do stále více rizikových investic. A kam tedy investovat?

Finanční příležitosti pro rok 2022

Jako neefektivní investice se v letošním roce jeví státní dluhopisy, jelikož nabízený výnos není vůbec schopný pokrýt narůstající inflaci. Mezi neefektivní investice lze zařadit i spořicí účty, přestože banky nabízejí stále vyšší úročení spořicích účtů, tak to na inflaci nedostačuje. Na druhé straně se nacházejí kryptoměny, jež nabízejí velice zajímavé výnosy, ale značnou míru rizika. Nejlepší doba pro vložení peněz do kryptoměn je však již pryč.

Mezi investory a ekonomickými odborníky jsou aktuálně nejvíce skloňované především akcie a korporátní dluhopisy, které nabízí dostatečný výnos a akceptující míru rizika. U těchto investičních nástrojů je myslet na to, že je důležité vybrat vhodné firmy. Nejvíce oblíbené akcie, po niž se poohlíží nejvíce investorů, jsou zejména akcie známých společností. Jako nejlepší dluhopisy jsou pak hodnoceny dluhopisy od emitentů, jež se věnují nemovitostem.

Diverzifikace rizik

Ať už vsadíte na jakýkoliv druh investičního nástroje, pak je vždy myslet na diverzifikaci rizik. Portfolio každého investora by tedy mělo obsahovat více investičních nástrojů, aby došlo k co největšímu rozložení rizik. Diverzifikace rizik patří mezi nejdůležitější techniky při snižování rizika investování. Vyplatí se diverzifikovat nejen využití různých investičních nástrojů, ale i v čase, čímž lze docílit pravidelného příjmu. Vsadit vše na jednu kartu by se totiž v investičním světě nemuselo vyplatit.

Nejvýhodnější dluhopisy najdete například na webových stránkách PFC Invest.