Finanční poradnictví je práce, na které je v očích mnoha velká černá skvrna v podobě podvodů a lží. Ne všechny společnosti však nabízejí skutečně špatné finanční poradnictví. Pojďme se podívat na to, kdy jejich služeb využít.

Jak vybírat

Pokud budete chtít využít služeb finančního poradce, rozhodně sázejte na zkušenosti a také na ověřené banky a jejich služby. Zapomeňte na OVB a jim podobné společnosti, které vás akorát zaženou do problémů.

Kdy využít služeb

Využití služeb finančního poradce můžete v podstatě kdykoliv. Pokud však máte již několik let vyrovnaný příjem, který vám dokáže pokrýt náklady, zároveň si dokážete ušetřit na dovolenou či dvě a ještě máte dostatečnou finanční rezervu, pak radu odborníka ani příliš nepotřebujete. Rada je však vždy dobrá v extrémních momentech.

Když máte peněz moc

Prvním extrémem je, když máte moc peněz a potřebujete poradit kam je investovat a jak s nimi naložit. Spolu s finančím poradcem můžete najít nejlepší způsob jak vaše peníze zhodnotit, kam je uložit, popřípadě jak je rozdělit a nakládat s nimi.

Když je peněz málo

Druhý a bohužel častější případ je, když se člověk dostane do finančních problémů. Drtí jej půjčky a příliš velká náklady. Finanční poradce je schopen vám poradit jak své půjčky refinancovat a sloučit. Naučí vás lépe hospodařit a také vám poradí tu nejlepší měsíční strategii co s penězi dělat.