Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Když je notebook třeba opravit – vyplatí se to?

Oprava notebooku je věc, které se podvědomě bojí snad každý uživatel. Nepředpokládáte, že by vám váš přístroj přestal ze dne na den jet. A ruku na srdce – většinou se to stává ve chvíli, kdy jej nutně potřebujete. Ať už najít smlouvy, které je nutno vytisknout, přečíst si důležité maily, stáhnout fotografie, které vám přátelé poslali nebo udělat něco do práce. V takové chvíli se snažíte rozjet notebook „vlastními silami“ což se obvykle nesetká s úspěchem, je-li problém někde jinde. Jak to celé řešit? Nechat přístroj opravit?

Peníze zbytečně vyhazovat nechcete

A není divu, protože zaplatit rozsáhlou a velkou opravu notebooku pro vás znamená sáhnout hluboko do svých finančních úspor. Není proto lepší pořídit nový notebook? Když do něj však nevidíte, těžko můžete posoudit, jaký druh opravy váš přístroj vyžaduje a potřebuje. „Notebook se mi odporoučel do křemíkového nebe, ale zpočátku jsem to nevěděl. Myslel jsem si, že je problém menšího rázu, proto jsem ho zanesl do prvního obchodu, který nabízel taky servis. Když jsem si pro něj po týdnu přišel, cena pěti tisíc korun za opravu se mnou slušně zacloumala. Zaplatit jsem musel, protože už bylo opraveno, ale nechápal jsem, proč se mě nikdo nezeptal na názor. Za pět litrů bych ho určitě nenechal opravovat“ plameně popisuje Libor svůj problém.

Oprava notebooku Asus tak byla pěkně drahá sranda. A stejně jsem za rok pořizoval nový a výkonnější, kvůli práci, kterou částečně vykonávám z domu. Když mi po pár letech vypověděl službu i on, měl jsem slušně nahnáno dát ho do opravy. Kamarád mi poradil levný servis notebooku. Když jsem tam laptop nesl, třikrát jsem se ujistil, že udělají jen diagnostiku, identifikují problém a s opravou počkají na mé rozhodnutí. Nakonec se mi oprava vyplatila, vyšla mě na čtyři stovky, byla to prkotina a notebook funguje dodnes“ uzavírá Libor.