Důchod, věc, která je pro mnohé hudbou skutečně vzdálené budoucnosti. I přesto bychom jí však měli naslouchat, a začít spořit, aby byla co nejpříjemnější.

Dříve lepší než později

Spořit na důchod co nejdříve je v podstatě tou nejlepší možnou variantou. Protože čím více budete tuto povinnost odkládat, nebo se dokonce budete jen spoléhat na stát, tím větší problémy to pro vás může představovat.

Mladí to dnes již naštěstí vědí a ví to dokonce i stát, který nabízí celou řadu podpůrných programů pro všechny, kteří chtějí mít důchod skutečně pohodový. A co si pod pojem pohodový důchod představit? Takový důchod kdy budete mít peníze na veškeré výdaje, zbyde vám ještě na dovolenou a na dárky pro vaše vnoučata.

Jak na to?

Vše je dobré si propočítat. Tedy znát svůj věk a věk, ve kterém půjdeme do důchodu. Následně začít ze svého současného příjmu odebírat takovou částku, která nezatíží náš rozpočet a tu vkládat na důchodové spoření. Částku je možné libovolně měnit podle aktuálních možností. Měla by se však pohybovat okolo 3 tisíc korun měsíčně a spořit byste měli skutečně co nejdříve. Přijde vám to hodně? Důchodový věk není otázkou několika málo let, ovšem pro dva manžele je dobré mít naspořeno alespoň dva miliony korun a to již nějaký ten čas zabere.