Křemen je druhý nejrozšířenější přírodní minerál na Zemi. Je také běžnou součástí jiných minerálů. Skládá se z něj např. růžový křemen, ametyst, citrín, kouřový křemen a chloritový křemen.

Nejuniverzálnějším křemenným útvarem je čirý krystal křemene. Jeho posvátná geometrie šesti hran pramenící z velkých energetických vibrací je spojována s velkou meditační sílou. Považuje se za zesilovač energie a je v podstatě také léčebným nástrojem k respektu a všímavosti.

Pokud se cítíte negativně, můžete to zvrátit tím, že držíte krystal ve své nedominantní ruce, několikrát se zhluboka nadechnete a požádáte krystal, aby vám pomohl uvolnit zlou energii pomocí jednoduché meditace.

Krystal bude naprogramován vaším záměrem a bude účinkovat i nadále. Můžete ho nosit s sebou nebo ho umístit někam, kde ho budete mít pravidelně na očích. Čím častěji budete ke krystalu promlouvat, tím silnější bude jeho léčivá energie.

Čirý křemen má schopnost absorbovat, ukládat, uvolňovat a regulovat energii. Rezonuje se všemi čakrami i každým znamením zvěrokruhu. Křemen zvyšuje duchovní růst, spiritualitu, vědomí a moudrost. Zvyšuje inspiraci a kreativitu.

Jaký další má křemen potenciál?

  • Křemen dokáže vyvážit a oživit fyzickou, mentální, emocionální a duchovní rovinu.
  • Čistí a posiluje orgány včetně psychických schopností.
  • Křemen je katalyzátorem, který usnadňuje hluboké čištění duše a těla
  • Zlepšuje koncentraci a otvírá paměť
  • Stimuluje imunitní systém a uvádí tělo do rovnováhy
  • Harmonizuje čakry
  • Zlepšuje energetické léčení pomocí krystalů a esenciálních olejů

Čiré krystaly křemene jsou ideální pro nošení v kapse, kabelce nebo pro zasunutí pod polštář. Křemen je silně ochranný prostředek. Může být použit k pročištění a projasnění na duchovní, duševní i fyzické úrovni.

Zbarvené krystaly, jako třeba růžový křemen v podobě růženínu, je léčitelem našeho srdce. Přináší příjemné a jemné odstíny, zbavuje od starých bolestí a ran. Růženín je o pozitivní energii, hlubokém soucitu a učení se mít rád sám sebe.