Kryptoměny jsou fenomén, který v posledních letech pobláznil celý svět. Minulý rok jejich ceny rostly, dnes spíše stagnují. Má smysl do nich tedy ještě dnes investovat?

Zlaté časy jsou pryč

Pokud jste před rokem touto dobou investovali do Bitcoinu a v prosinci jste jej prodali, pak jste mohli skutečně velmi výrazně zbohatnout. Ovšem kde ty loňské sněhy jsou. Prosinci přišel velký pád, ze kterého se kryptoměny ještě stále nedokázaly pořádně vzpamatovat a tak mnoha lidem zbyly oči pro pláč.

Všichni proti kyptoměnám

Budoucí vývoj kryptoměn je velmi nejasný. Zatímco na jedné straně jsou propagovány jako revoluční způsob nakládání s našimi financemi, společnosti jako Google a další giganti jsou striktně proti těmto měnám, což jim na jejich hodnotě vůbec nepřidává.

Držte se při zemi

Investice do kryptoměn je tak i v dnešní době velmi spekulativní a riziková záležitost, u které rozhodně není jisté, zda vám peníze přinese či nikoliv. Trh je unavený a nové investice nepřicházejí. Je proto lepší popřemýšlet například nad nákupem akcií některých společností, nebo investovat do cenných papírů. Tady sice nebude výnos tak markantní, ale mnohem jistější. A pokud jste skutečně tradiční typ člověka, nákupem jednoho či dvou obrazů od nějakého mistra, nikdy nic nezkazíte.