Neuplyne den, abychom z médií neslyšeli slovíčko zdražování. Neustále se vše zdražuje, od bydlení až po potraviny nebo energie. Přitom musí většina Čechů vystačit s průměrnými nebo podprůměrnými příjmy. Není jednoduché žít a fungovat za těchto podmínek. Není divu, že se mnoho lidí ohlíží po pracovních nabídkách v zahraničí, kde jsou vyšší mzdy. Velký zájem je pochopitelně o Německo a Rakousko. Stále více lidí hledá práci i v Polsku, které je rovněž, co by kamenem dohodil.

Práce v Polsku

K Polsku má mnoho lidí blízko, protože sem jezdí na výlety nebo třeba za nakupováním. Mnoho lidí zde má také třeba příbuzné nebo přátele. Jak se vlastně v Polsku práce hledá? Hledá se stejným způsobem, jako u nás a sice s pomocí pracovních portálů. Díky pracovním portálům můžete práci snadno najít, ale je důležité vědět, jaké portály jsou v dané zemi největší. Hledat na malých pracovních portálech se nevyplatí, u velkých portálů přibývá mnohem více nabídek a je tím pádem i větší šance, že vhodnou práci brzy najdete. Mezi nejlepší polské pracovní portály patří web Hitpraca.pl.

Na tomto webu denně přibývá velké množství pracovních nabídek z celého Polska. V jakém regionu byste si chtěli práci najít? Pro některé je cílem praca Wrocław. Pokud je to i váš cíl, stačí tuto lokalitu vybrat a nastavit okruh. Následně už jen stačí si vybrat ze zobrazených nabídek. Jsou zobrazeny od nových až po starší. Než na nějakou zareagujete, ujistěte se, že máte životopis v polštině. Jak často je vhodné nabídky sledovat? Ideálně každý den, čím intenzivněji budete hledat, tím větší je šance, že práci brzy naleznete. Na nabídky reagujte ihned, jinak dáváte šanci ostatním kandidátům. Portál je vhodný i pro zaměstnavatele, kteří zde mohou zdarma umístit své oferty pracy.