Mnoho podnikatelů uvažuje nad tím, že zvětší své zázemí tím, že si nechají postavit další halu. Zde se dostáváme k tomu, že velmi často uvažují nad tím, zda to budou haly montované, nebo se bude jednat o klasiku. Také máte toto dilema? Pokud ano, porovnejme si obě možnosti v rámci několika parametrů.

Rychlost stavby

Když jde o klasickou halu postavenou s využitím klasických stavebních postů a materiálů, je pochopitelně nutné zachovávat všechny technologické a jiné postupy, které mohou dobu stavby prodlužovat. V tomto porovnání jasně vedou montované haly. Ty jsou postaveny opravdu velmi rychle. Ideální pro toho, kdo s rozšířením svého zázemí skutečně spěchá.

Cena haly

I tady jasně vede řešení montované. Je to dáno hned několika důvody, které si také detailně zmapujeme. Porovnat si ceny není složité. Můžete poptat klasické řešení, stejně jako řešení montované. Na to se specializuje například společnost Haly-polak.cz. Na základě kalkulace si lze udělat jasný obrázek o tom, o kolik se toto moderní řešení vyplatí. Proč je tak levné? Vliv na to má několik věcí:

  • Charakteristika konstrukce
  • Ceny použitých materiálů
  • Rychlost stavby

Využití haly

Tady si jsou obě možnosti rovny, což lze vnímat i tak, že montovaná hala dokáže nabídnout stejné všestranné použití, jako ta klasické. Varianty využití mohou být skutečně různé. Lze je využít v klasickém podnikatelském segmentu na skladování, stejně jako se dají využívat třeba v oblasti sportu, nebo zemědělství. To je ale stál jenom zlomek všech možností, které se dnes v obou kategoriích pochopitelně nabízejí.

Odolnost a životnost

Velmi živé téma, kde se porovnává nejvíce. Je jasná, že klasická hala rozhodně dokáže vydržet a odolat dlouhou dobu. A jak je na tom ta montovaná? Pokud je oslovena firma, která používá kvalitní materiály a odvádí špičkovou práci, tak také.