Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených sdružuje právnické a fyzické osoby i další subjekty. Právě ti všichni napomáhají vytvářet chráněná pracovní místa, kter jsou speciálně pro zdravotně znevýhodněné osoby. Díky tomu jim tak pomáhají integrovat se do společnosti a napomáhají v jejich lepším zakotvení na pracovním trhu. Tento svaz napomáhá také angažovanosti firem a společnosti, které pomáhají v oblasti zaměstnávání zdravotně postižených. Právě díky tomu se nabízí odběr výrobků a služeb, to vše v režimu náhradního plnění. O co přesně v tomto kroku jde?

Široká oblast podnikání

Chcete nabídnout zaměstnání někomu, kdo má určité zdravotní postižení? Pomoci mu zařadit se do společnosti a celkově mu pomoci? Právě pro vás jsou zde různé možnosti, jak se svazem spolupracovat a pomoci mu. Co je vlastně náhradní plnění? Členové SZZP zaměstnávají více než 50% OZP a tím pádem poskytují náhradní plnění a to v mnoha různých oblastech podnikání. Máte možnost získat zmíněné plnění a k tomu ještě podpořit dobrou věci. Chcete-li odebírat produkty, zboží nebo rovnou služby v tomto náhradním plnění? Pak vám umí pomoci Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených (SZZP). Jde o spolehlivého partnera, který vám danou službu nebo produkt zprostředkuje a vy tak aktivně podpoříte osoby se zdravotním znevýhodněním.

Náhradní plnění a zákon

Zákon o zaměstnanosti stanovuje, že každý zaměstnavatel, který zaměstnává víc jak 25 zaměstnanců, musí z celkového počtu svých zaměstnanců zaměstnat 4% osob se zdravotním postižením. Náhradním plnění je tedy možné zaměstnat osoby se zdravotním postižením v pracovním poměru nebo odebíráním výrobků či služeb, případně můžete využít vzájemnou kombinaci způsobů. Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených nabízí pomocnou ruku, kdy zprostředkuje a pomůže.