Ačkoliv žije stále mnoho lidí v domnění, že investování je pouze pro majetné jedince, kteří „neví, co s penězi“, není tom tak. Investice se mohou stát přivýdělkem i pro „obyčejné“ lidi.

Stačí znát několik faktů a dodržovat určitá pravidla. Pokud se rozhodnete pro velmi lukrativní investici využít úvěr, vyberte ten nejvýhodnější. Který to je? Mrkněte na web https://kreditus.eu/cz/, který slouží nejen k porovnání výhodných úvěrů, ale k celkovému finančnímu poradenství.

Najděte si spolehlivého finančního poradce

Investování do cenných kovů (zlata, stříbra, platiny nebo mincí), pozemků a realit patří mezi nejoblíbenější mezi lidmi, kteří se v oblasti investicí příliš nepohybují. Teprve ve chvíli, kdy získávají určité znalosti si mnoho z nich troufne investovat do akcií, komodit, fondů a dluhopisů.

Pokud patříte mezi jedince, kteří nemají čas nebo chuť si o investování cokoliv zjišťovat, navzdory tomu, chcete tento typ přivýdělku vyzkoušet a zvýšit si tak si příjem, najděte si spolehlivého finančního makléře.

Finanční makléř je člověk, který vám může pomoci vaše finance znásobit, ale také o ně můžete přijít, proto výběr makléře neunáhlete. Dejte si na čas, poslechněte si názory jiných investorů a sejděte se s více makléři, teprve pak se rozhodněte.

Určete si částku k investování

Pokud chcete investovat a zdráháte se oslovit finančního makléře s menší sumou, jsou vaše obavy zcela zbytečné. Nikdo neočekává, že přijdete s milióny v kapse. S nižší částkou se sice možnosti investování zmenší, ovšem i tak je jich stálo dostatek. Za měsíční investice v řádech tisíců už se ale dají nakoupit komodity i akcie prostřednictvím fondů. K investování do cenných papírů nebo správě aktiv však již potřebujete statisíce.

Určete si sumu, kterou chcete investovat a ujistěte se, že v případě její ztráty se bez ní obejdete a nezpůsobí vám finanční potíže.