Bankovních účtů dnes existuje celá řada a je poměrně těžké si mezi nimi vybrat. Mnoho poskytovatelů hlásá, že nabízí ty nejvýhodnější podmínky, což není vždy pravdou. Pojďte se s námi podívat jaké typy účtů tedy vybrat.

Klasický účet

Klasickým účtem myslíme takový, na kterém máte uložené peníze pro běžné užití, jako jsou nákupy, placení pojistek, nájmů a dalších položek. Ideálním účtem takového typu je účet, který vám nabízí vedení zcela zdarma a především pak výběry z bankomatů i cizích bank taktéž zcela zdarma. Díky tomu budete moci peníze vybírat na každém kroku. Dobré je také možnost jít na tomto účtu do mínusu. Je však zapotřebí nastavit si tuto částku nejvíce na 5 tisíc korun.

Spořicí účet

Úkolem spořicího účtu je jedna jediná věc a to spořit vám peníze. Bohužel v dnešní době jsou podmínky od většiny bank tak nevýhodné, že se v podstatě ani nevyplatí peníze na takovém typu účtu mít. Roční úroky jsou velmi nízké a zvyšují se jen v případě, kdy se fixně zavážete, že nebudete ze spořicího účtu žádné peníze vybírat delší dobu.

Účet v cizí měně

Pokud jezdíte často do zahraničí, například do Německa, určitě se vám hodí mít účet v eurech, nebo jiné cizí měně. Je dobré najít takový účet, který je opět veden zdarma a umožňuje vám také zdarma vybírat peníze z bankomatů v zahraničí.