Chtěli byste si udělat radost a koupit si nové auto? Ale co uděláte s tím starým? Na co platit dvě pojistky, každoročně přezouvat osm pneumatik – to je vše zbytečně drahé. „Nekrmte“ dva vozy a raději zapřemýšlejte, jak prodat auto, aby vám pokrylo co největší část nákupu toho nového.

V tom případě ale musíte svému autu ještě naposledy věnovat kapku času, úsilí a možná i trochu peněz. Auto může mít sebelepší jízdní vlastnosti – pokud ale bude nevzhledné či povrchově poškozené, nikdo si ho ani nevšimne.

Jak tedy připravit auto na ten nejvýhodnější prodej?

Zkontrolujte pojízdnost

Nikdo přeci neodjede autem, které má pneumatiky popraskané, či úplně bez vzorku. To samé platí i při kontrole brzdových destiček. Pokud si nejste stoprocentně jisti, že jsou brzdy v pořádku, nikdy ho neprodávejte! Věřte, že svítící kontrolka brzd absolutně odradí jakéhokoli potencionálního kupce.

Servisní historie je nutná

Dobrý prodejce vždy nabídne svému kupci k nahlédnutí historii vozu a jeho nájezd. Stočené kilometry jsou nejenom nelegální, ale také snadno odhalitelné. Pokud máte poctivě vedenou servisní knížku, máte napůl vyhráno. Dohledejte také protokoly od STK a emisí, díky kterým si kupec může stav kilometrů překontrolovat – a to vám jasně hraje do karet.

Potěšte oko kupce

Na poslední úpravě exteriéru svého auta byste s i měli dát opravdu záležet. Každého vždy zaujme naleštěné a hlavně voňavé auto. Zajeďte na myčku, kupte ještě příjemnou voňavku – to už zas takový náklad není a při prodeji vám to může jenom přidat plusové body. Veškeré „zákoutí“, které si bude zákazník prohlížet byste měli mát prohlédnuty ještě před ním. Nezapomínejte proto na kufr či motorový prostor.

Kde auto nejlépe prodat?

Pokud nemáte ve svém okolí někoho známého, kdo zrovna takové auto shání, nejlepším způsobem je inzerovat na autoinzerce online. Vše je zde přehledné a hlavně – vaše auto uvidí tisícovky lidí – a to přeci chcete!