Jste-li vlastníkem firmy, tak jste nejspíše mnohokrát přemýšleli o tom, jak nejlépe ochránit svůj majetek a finance. Jednou z možností, jak můžete docílit ochrany majetku a financí jsou offshore společnosti. Výraz offshore lze zjednodušeně chápat jako podnikání v jiné zemi, než kde se reálně nachází management firmy a zaměstnanci. Jaké přínosy má offshore společnost?

Co vám přinese offshore podníkání

Důvodů pro využití offshare společnosti je mnoho. Zejména přináší klientům ochranu majetku a financí, ochranu soukromí nebo rozložení rizik v podnikání. Další velice významnou výhodou je snížení byrokratické zátěže, a to především v oblasti daňové politiky. Výhodou pořízení offshore společnosti je také příležitost využít růstu na další trhy a získat pro svoji firmu vyšší tržby.

Legální daňová optimalizace

Kromě zmíněných důvodů je offshare společnost také cestou k legální optimalizaci daní. Optimalizace daní je velice využívaná metoda ochrany majetku a financí firem. Offshare společnosti však nelze označovat za daňové ráje, jak k tomu někdy dochází. Netřeba dodávat, že i Česká republika je pro mnoho zahraničních firem v podstatě daňovým rájem, jelikož vytváří pro zahraniční firmy příznivé podmínky k podnikání. Využijte vhodných podmínek i vy.

Další možnosti ochrany majetku

Jste přesvědčeni, o tom, že offshare společnosti nejsou vhodnou metodou pro ochranu vašeho majetku? Ochránit svůj majetek a finance můžete i jinými způsoby. Příkladem může být svěřenský fond, jehož historie sahá až do středověku. Dále může jít o založení bankovního účtu v zahraničí, který vás ochrání od rizik exekuce, vlivu konkurence či insolvenčního řízení. Anebo o využití zcela anonymní bezpečnostní schránky. Více informací o tom, jak ochránit svůj majetek, najdete na webu Zenron.