Všude kolem nás se to jen hemží nejrůznějšími nabídkami na kupování nových a nových věcí. Jen málo kdo vám však poví: „šetřete!“. Pojďme se podívat, proč je důležité mít vždy alespoň trochu našetřeno.

Nečekané výdaje

Nečekané výdaje jsou asi tím vůbec nejdůležitějším důvodem, proč mít stranou vždy alespoň jeden měsíční plat. Je to z toho důvodu, nikdy nevíte, kdy se něco rozbije, stane a vy budete muset sáhnout mnohem hlouběji do kapsy než obvykle.

Pocit jistoty

Pokud budete mít ušetřeno, vždy budete vědět, že ať se stane cokoliv, máte za sebou určité finanční krytí, které je schopné vás z nepříjemné situace vysekat. Proto se pokuste mít za sebou dostatečně velkou finanční rezervu, která vám bude pocit klidu přinášet.

Banka může pomoci

Pokud máte přeci jen problém s tím, našetřit takovouto částku, můžete se spolehnout například na některé bankovní účty, které vám pomohou s určitým finančním obnosem v podobě možnosti jít do mínusu na svém bankovním účtu.

Náhlá příležitost

Posledním důvodem je náhlá příležitost. Nikdy nevíte, kdy se vám naskytne možnost skutečně výhodného zájezdu, dobré investice do obrazu, nebo nákupu tolik vytoužené motorky, kterou objevíte u babičky vaší známé ve stodole. Zkrátka nikdy nevíte co vám život přivane do cesty a proto je dobré být na takový moment připraven.