Chtěli byste prodat nemovitost? Při prodeji je vždy důležité vědět, za jakou cenu ji chcete prodávat a bez potřebných znalostí a zkušeností může jít pro laika o velmi náročný úkol, který by měl přenechat zkušenějším. Zajisté si své nemovitosti velmi ceníte a chcete ji prodat za co nejvyšší cenu. Když však od oka usoudíte vhodnou cenu, například na základě cen, které jste viděli na internetu, může jít o velmi špatné rozhodnutí. Když stanovíte příliš nízkou cenu, můžete přijít o mnoho peněz. Když zase svou nemovitost nadhodnotíte, nemusí být o ni žádný zájem.

Využijte na odhad ceny nemovitosti odborníky

Vždy se proto vyplatí využít odhad ceny nemovitosti. Když někdo o této službě uslyší, často mu vyvstane na mysli, kolik takový odhad může stát. Společnost na Maxima.cz vám však udělá odhad ceny nemovitosti online a zdarma. Na svém webu má formulář, který stačí vyplnit a na základě těchto údajů se odhad nemovitostí provede. Říkáte si, jestli je odhad přesný? Odhad je velmi přesný, zpracovávají ho profesionálové, kteří se odhadům nemovitostí věnují již přes 20 let. Specialisté mají přístup k prodejním cenám nemovitostí zapsaných v katastru. K odhadu také využívají cenové mapy, kde jsou zaznamenány ceny nemovitostí v různých lokalitách. Výsledek je následně srovnán s databázemi realitních kanceláří, kterým se podařilo prodat už na desítky tisíc nemovitostí.

Existují situace, kdy si realitní specialisté vyžádají prohlídku nemovitosti, aby byl odhad ceny domu nebo odhad ceny bytu přesný. Jde zejména o prodej domů a bytů, které se nacházejí na venkově. Specialisté jsou schopní spočítat odhad ceny jak u domů a bytů, tak i odhad ceny pozemku. Dokonce si můžete nechat přepočítat tržní výši nájemného. Ta se může v průběhu let měnit, proto se vyplatí ji zjistit s každým novým nájemníkem. Existuje více účelů, pro které se odhad nemovitosti stanovuje, společnost Maxima vám zajistí spolehlivý odhad pro účely prodeje nebo pronájmu nemovitosti, nechte si rychle a nezávazně spočítat tržní cenu vaší nemovitosti a rázem budete vědět, za jakou cenu by se měla nabízet.