Hlavní oblastí, na kterou se investiční skupina zaměřuje, jsou nemovitosti, telekomunikace a finanční služby. Podle Davida Rusňáka z DRFG se řadou akvizic dařilo rozvíjet nejen tyto tři hlavní pilíře, a tím je skupina opět silnější, a to nejen jako hráč na trhu, ale také jako partner v oblasti investování.

Portfolio nemovitostí, které investiční skupina DRFG nyní spravuje, dosáhlo hodnoty 6,3 miliard Korun. Mezi její nejnovější investice patří obchodní zóna v Litoměřicích, historický dům v Údolní ulici v Brně a dvanáct nákupních parků situovaných napříč Českou republikou. Hlavními nájemci těchto nemovitostí jsou obchodní řetězce Billa, Penny Market, OBI a skupina AHOLD.

Plocha Rusňákova portfolia je přes 165 tisíc metrů čtverečních

Díky nově koupeným nemovitostem se pronajímatelná plocha pod správou investiční skupiny DRFG dostala na 165 300 m2 a dalších 15 000 m2 je ve výstavbě. Mezi významné investice uplynulého období patří Retail Park Trutnov s hypermarketem Tesco a hobby marketem OBI. Tato obchodní zóna s bezmála 25 000 m2 podle Davida Rusňáka přesně zapadá do strategie investic v oblasti retailu.

Dalšími novými nemovitostmi v portfoliu skupiny je Tesco a Retail Park v Českém Těšíně, kde mix nájemníků slibuje dlouhodobě udržitelnou výši nájmů. Stejné je i v případě Trutnova a dalších nemovitostí DRFG. V roce 2018 realizovala skupiny investice do realit v celkové výši převyšující 3 miliardy korun.

V oblasti nemovitostí neřeší pouze nákupy a prodej, ale důraz kladou i na samotnou správu objektů, což dokazuje například kompletní úprava nájemních vztahů v Retail Parku Paráda v Hodoníně, která vedla k plné spokojenosti nájemců i skupiny. Podle Davida Rusňáka se tak DRFG dostala na šest a půl roku průměrné zbývající délky nájemních smluv, čímž se mnohdy nepyšní ani nově otevírané retail parky.

Stabilní zhodnocení fondu

Skvělých výsledků dosahuje také nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND, který je pod správnou DRFG. Ten klientům přináší stabilní zhodnocení, které se dlouhodobě pohybuje v rozmezí 4–5 %. Investovat do fondu je navíc možné již od pěti set korun, a je tak otevřen všem, kteří věří investicím do nemovitostí.