Česká investiční skupina DRFG, jejímž zakladatelem a vlastníkem je David Rusňák, neustále rozšiřuje své aktivity a nabírá nových rozměrů. Zhodnocuje kapitál prostřednictvím investic do telekomunikací, energetiky, nemovitostí, ale také finančnictví a retailu.

Spravuje také podílové fondy, konkrétně fond energetický a nemovitostní. Nově však skupina založila Nadaci DRFG, která podpoří kulturní, sociální, ale i sportovní projekty.

Nadaci podporují i zaměstnanci DRFG

Zaměstnanci investiční skupiny Davida Rusňáka se naprosto nezištně pustili do podpory nadace a začali se skládat na jednotlivé kulturní akce. Složili se například na velký dar věnovaný festivalu Meeting Brno. Jak potvrzuje výkonný ředitel nadace David Macek, vše začíná setkáním. I tak vznikla Nadace DRFG.

Co Nadace DRFG zastřešuje?

Nadace investiční skupiny Davida Rusňáka je ustavena především univerzálně, protože nejsou stanoveny konkrétní projekty, které bude skupina podporovat. Podle Davida Macka se jedná hlavně o kulturní, sociální a sportovní oblast. Pro nadaci je důležité podporovat zejména finanční gramotnost mládeže, jak z dětských domovů, tak z neúplných rodin. Skupina chce pomáhat nejen finančně, ale také vlastními kompetencemi.

Cílem nadace je, aby byla mezinárodně ukotvena například v European Venture Philanthropy Association a získala tak potřebnou podporu. Díky tomu se z ní nestane neřízené letadlo. Tato evropská asociace sdružuje společnosti jako jsou německé finanční domy, Ikea, automobilové závody a také lichtenštejnskou knížecí banku.

Není to jenom o fondech a dluhopisech

Investiční skupina DRFG se tedy nevěnuje pouze dluhopisům a fondům, ačkoliv i zde zažívá neobyčejné úspěchy. V oblasti dluhopisů zastřešuje investiční projekty napříč skupinou DRFG, oblast fondů se zabývá, jak jsme již zmínili, energetickými a nemovitostními projekty.