Každý z nás se už někdy za život stěhoval. Je to proces, který není úplně jednoduchý, všude spousta věcí, krabic, převážíte je z místa na místo, stres. A jako naschvál se vždy něco zvrtne. V mém případě, když jsem se stěhovala do svého vytouženého prvního bytu, to bylo auto. Večer před stěhováním mi volal kamarád, že bohužel mít k dispozici auto nebude. A mě zachvátila obrovská panika.

Kde sehnat narychlo auto?

Stěhovala jsem se do prvního samostatného bytu od rodičů“ vzpomíná dvacetiletá Irena. „Našla jsem si stabilní práci jako recepční v hotelu a měla dostatek prostředků na to, abych už žila sama. A chtěla jsem to moc zkusit. Našla pronájem bytu, zabalila všechny věci, které jsem u rodičů měla, vydala se na nákup všech spotřebičů a nábytku“ popisuje s nadšením v očích Irena. „Pohroma však měla teprve přijít. Domluvila jsem si stěhováky, tátu, jeho švagra a své dva kamarády. Já a kamarádka jsme měly převážet lehčí věci a v bytě uklízet. Vše bylo perfektně promyšlené a zařízené“ útrpně se pousmála.

Problém nastal s autem. Kamarád si měl půjčit ve firmě dodávku, ale večer před stěhováním mi volal, že dodávka musí jet do Brna na nějakou práci. Byla jsem úplně zoufalá. Všechno bylo naplánováno, měli jsme dovolenou. Co teď? Sedla jsem k počítači a hledala pronájem dodávky praha“ krčí rameny Irena.

Byla jsem přesvědčená, že zaplatím pořádně velkou částku, přece to je narychlo. Vyšli mi nečekaně vstříc, dodávku jsem si půjčila na jeden den, při stěhování rozvedla a přivezla všechno, co jsem měla a to za minimální částku. Žádné počítání kilometrů, nic“ usmívá se Irena. „Na stránkách jsem našla také půjčení minibusu, takže s kamarády plánujeme výjezd na vánoční trhy do Německa právě v půjčeném minibusu“ uzavírá Irena.