Obecně vzato je vinyl prostě umělá hmota, ze které se vyrábí spousta užitečných věcí. Starší z nás si určitě nejdříve vybaví vinylové gramofonové desky, které byli postupně vytlačeny CD a jinými nosiči zvuku. Dnes známe vinyl především v souvislosti s podlahovou krytinou.

Vinylové podlahy

Spolu s laminátem je vinyl skvělou alternativou zejména tradičních dřevěných podlah. Vinylová podlaha má celou řadu předností, které z ní činí v současné moderní době jednu z nejoblíbenějších podlahových krytin. Vinyl je totiž materiálem nenáročným na údržbu a odolnými proti oděru, vlivu chemikálií a jinými mechanickým poškozením. K výhodám vinylových podlah patří také jednoduchost pokládky a mnohostranné využití. Vinylovou podlahu můžete použít v kterékoliv místnosti vašeho bytu. Pro svou mimořádnou odolnost se vinylové podlahy uplatňují také v kancelářích či v jiných veřejných prostorách, kde se předpokládá značná zátěž.

Další přednosti vinylu

Oproti jiným podlahovým krytinám má vinyl výhodu bezpečnostní, a sice nehořlavost. Tato vlastnost vinylu je důležitá jak v bytech, tak i ve všech veřejných prostorech. Při aplikaci ve výrobních halách a přilehlých prostorách je ovšem nutné vzít v úvahu nejen stupeň zátěže, ale také chemickou a mechanickou odolnost, která se u různých typů vinylů výrazně liší. Podstatným znakem vinylu je také skutečnost, že tento materiál je antibakteriální, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Významným charakteristickým rysem vinylových podlah je pružnost a měkkost, takže chůze po nich příjemná a tichá.

Další informace

Nejen o vinylu, ale i o dalších podlahových krytinách se nejvíce informací dozvíte na internetu, když si otevřete webové stránky společnosti Floor Experts s.r.o. Jednak jsou zde informace a recenze o různých druzích podlahových krytin, ale také o materiálech, ze kterých jsou jednotlivé podlahové krytiny vyrobeny. Nechybí zde ani rady a návody, jak jednotlivé podlahové krytiny pokládat a udržovat, aby sloužily co nejdéle.