Využívání strojů v rámci výroby není nic neobvyklého. To proto, že některé mohou plně nahradit lidskou sílu, a jiné zase dokážou lidem výrazně pomoci. Dnes navíc není nic neobvyklého, že v mnoha provozech najdete spíše stroje, které jsou zastaralé. To zároveň neznamená, že je nutné je vyhodit. Existuje firma, kterou je Konel Zlín, které se kromě jiného specializuje na opravy a také hlavně na modernizace konvenčních strojů v rámci řady oblastí. A co vše dokáže?

Inovace řídícího systému

Ten velmi často nemusí vyhovovat současným potřebám v mnoha ohledech. Když se podíváme na ty hlavní, jedná se například o:

  • Spolehlivost
  • Možnosti využití stroje
  • Varianty nastavení

Zmíněná firma dokáže zastaralý a nevyhovující systém vyměnit za nový. Díky tomu není nutné pořizovat nové jednoúčelové stroje, jelikož ty stávající je možné opět používat, s ohledem na veškeré potřeby samotné výroby. To přináší nemalou úsporu budoucích nákladů.

Odstranění některých prvků

Stejně tak není nic výjimečného, že se při inovaci strojů mohou odstranit některé prvky, které už patří spíše do minulosti a je lepší nahradit je jinými. Můžeme se podívat třeba na dřevoobráběcí stroje, stejně jako i na celou řadu jiných variant. A z nich firma Konel-zlin.cz dokáže odstranit například variátory, nebo také špatně fungující převodovky. Ty jsou následně nahrazeny moderní formou, kterou je pevný převod s frekvenčním měničem.

Klasické opravy

Není nic výjimečného, že nákladně pořízený stroj může přestat fungovat. Ani to není důvod k jeho vyhození a pořízení nového. Většina závad se dá opravit. A to je oblast, na kterou se výše zmíněná firma také přímo specializuje. Samozřejmě s ohledem na to, aby konkrétní oprava byla provedena nejenom kvalitně, ale aby byla provedena také v co nejkratším časovém horizontu. To proto, že nefunkčnost zařízení ve výrobě přináší nemalé finanční škody.