Když se vybírá ta pravá pneumatika, je vhodné dát na výsledky nezávislých testů. Ty pomohou určit, jaký model patří mezi nejlepší. A ten je následně možné třeba na eshopu pneuok.cz nakoupit. Dané testy pneumatik mohou sledovat celou řadu parametrů. Na jaké je vhodné hledět primárně?

Brzdná dráha

Jeden z nejdůležitějších parametrů u každé pneumatiky. A to proto, že má přímý vliv na bezpečnost na silnicích. Pochopitelně platí, že čím je brzdná dráha kratší, tím lépe. Když jsou vybírány nové pneumatiky, je toto jeden z parametrů, který je dobré brát v potaz jako první. Roli zde hraje také to, na jakém konkrétním povrchu byly pneumatiky testované. Může se jednat o:

  • Suchou silnici
  • Mokrou silnici
  • Zasněženou silnici

Opotřebení pneumatik

Hlavně ve chvíli, kdy se svým vozem jezdíte pravidelně a často, je třeba hledět i na to, aby vám koupené pneu opravdu vydržely. Abyste nemuseli na svá alu kola brzy zasazovat nové. I toto je informace, kterou vám mohou říci výsledky samotného testu. Měřeno je takzvané opotřebení, které ukazuje na to, jak hodně se pneumatiky mohou sjíždět. Čím více vydrží, tím lépe, jelikož je tím prodlužována doba jejich bezpečného použití

Spotřeba paliva

Na tu má vliv mnoho věcí. A pneumatiky sem rozhodně patří. Samozřejmé je, že přímo roli zde má i to, zda jsou správně nahuštěné, nebo nikoliv. Dále hraje roli i typ pneumatiky. Testy tak mohou ukázat, se kterou pneumatikou můžete palivo skutečně šetřit a která spotřebu vašeho vozu zvedá. Opět dobrý ukazatel hlavně u toho, kdo jezdí hodně.

Hlučnost

Jde sice o věc mnohdy subjektivní, ale rozhodně platí, že během jízdy chce mít řidič a spolujezdec klid. I na tento požadavek může být v rámci jednotlivých testů hleděno. Výsledkem ta budu hodnoty hlučnosti. Ty nejlepší pneumatiky lze ocenit především v těch nejvyšších rychlostech na dálnici.