Zvýšení platu je věc, kterou ocení skutečně každý, ovšem někdy se vám této radosti nedostává a proto je zapotřebí sebrat odvahu a o přidání si prostě říct. Jak? Čtěte dál!

Žádejte o to, co si zasloužíte

Pokud pracujete u svého zaměstnavatele skutečně dlouho, vykonáváte práci dobře a svědomitě, nevadí vám občas zůstat přesčas, nebo udělat práci navíc a zvýšení odměny seshora stále nepřichází, možná je čas, jít jí naproti.

Buďte připraveni

Žádat šéfa o přidání je věc ošemetná, ale jak se říká, odvážnému štěstí přeje. Je velmi důležité jasně vědět, proč byste měli dostat přidáno a důvody si umět tak pořádně zargumentovat. Dokažte mu, že jste mu vždy rádi pomohli, když potřeboval, a že odvádíte skutečně dobrou práci. Je dobré tak poukázat na to, jak dlouho pro svého zaměstnavatele pracujete.

Někteří zaměstnavatelé pak s oblibou dělají, že vám sice kývnou na zvýšení platu, ovšem zároveň vám přidají také více práce, a vy tak budete v podstatě tam, kde jste začali. Je proto dobré si dávat i na toto pozor a jasně se svým zaměstnavatelem domluvit popřípadě i smluvně.

Ten správný moment

Zároveň je vždy dobré počkat na tu správnou chvíli, kdy s požadavkem přijít. Pokud budete žádat o zvýšení platu v momentě, kdy je nadřízený v pracovním stresu, nebo kdy na tom není společnost nejlépe, pak nejspíše nepochodíte. Pokud však využijete momentu prosperity a i osobní spokojenosti nadřízeného, vaše šance se zvětší. Proto neváhejte a požádejte o to, co si zasloužíte!