Korporátní neboli firemní dluhopisy se mezi investory těší velké oblibě a jsou stále vyhledávanější formou investování. Důvodem investice do dluhopisů bývá především vysoké úročení a přijatelná míra rizika investování do dluhopisů, jež lze těžko najít u jiných forem investování. Míra rizika je určena především vybranou společností, proto je třeba na její výběr dát větší důraz. Jakým vlastnostem firmy, která vydává korporátní dluhopisy, je vhodné věnovat pozornost? A jak na nákup dluhopisů?

Doba působení

Významným faktorem, který hraje významnou roli při výběru korporátních dluhopisů, je doba působení firmy vydávající korporátní dluhopisy na trhu. Většinou platí, že čím je firma déle na trhu, tím je vyšší šance, že budou vaše peníze v bezpečí. Dvojnásobně to platí v případě, že firma má na trhu vybudovanou značku, o které má dost lidí ponětí. Firma je známá a dbá na svou pověst. Pokud je firma na trhu již přes 10 a více let, pak jde vaše investice peněz správným směrem, avšak je třeba se zaměřit i na další faktory. Naopak pokud se firma na trhu objevila teprve před rokem, pak je třeba být o to více na pozoru. Může se jednat o skvělý start-up, ale také o podvodnou firmu.

Využití získaných prostředků

Kromě historie firmy je třeba věnovat určitou pozornost také využití finančních prostředků, která firma od investorů získává. Korporátní dluhopisy totiž firmě slouží pro nové projekty či technologie, rozšíření jejich portfolia, zvýšení konkurenceschopnosti apod. Zjistěte si před investicí, kam budou mířit vaše peníze. Jde o důvěryhodný podnikatelský záměr, o jehož úspěšnosti nelze pochybovat? Pokud ano, pak investice do dluhopisů nemusí být vůbec špatnou volbou.

Hospodářské výsledky a reference společnosti

Nakonec se při výběru dluhopisů zajímejte o hospodářské výsledky společnosti, zda není například ve velké ztrátě a nesnaží jen zalepit své dluhy. Větší ztráta však často může znamenat jen větší investici firmy, proto je třeba věnovat dostatečnou pozornost všem aktivům a pasivům apod. Neváhejte využít i referencí ostatních, kteří mají s investováním peněz do dluhopisů dané společnosti zkušenosti.

Chcete-li vsadit na jistotu? Prodej dluhopisů nabízí prověřená společnost Europa Investment Property CZ a.s., která je na trhu přes 20 let, peníze investuje do nemovitostí a má kladné reference.