Zeje vaše peněženka prázdnotou a jedna kapsa u kalhot je prázdná, druhá vysypaná? V takové situaci potřebujete peníze, které si například můžete půjčit od rodiny, což je nejlepší možné řešení ve zmiňované situaci. Půjčky od blízkých totiž nejsou podmíněny pravidelnými splátkami, nejsou opředeny úroky ani sankcemi, které hrozí za pozdní splacení. Samozřejmě ne každý si může půjčku od příbuzných vzít, pro tuto skupinu lidí existují rychlé půjčky online či jiné nebankovní půjčky, kterých je však na trhu stále více. Proto se nabízí otázka, jaké parametry sledovat při výběru půjčky, abychom požádali opravdu o správný úvěr, který nás nedostane ještě do větší šlamastiky?

Jak již bylo zmíněno, půjček, zejména těch nebankovních a rychlých, je na finančním trhu opravdu mnoho. Mezi výhodnými půjčkami se najdou také společnosti či poskytovatelé půjček, kteří nenabízí tak výhodné úvěry. Abyste se jim vyvarovali, při výběru půjčky myslete na několik parametrů, jež jsou velice důležité a jež hrají hlavní role při vybírání vhodného úvěru.

RPSN jako nejdůležitější parametr

Nejdůležitějším parametrem je jednoznačně hodnota RPSN. Nedívejte se tak na úrok půjčky, jako právě na zmiňovanou hodnotu. RPSN je zkratka pro roční procentuální sazbu nákladů a jsou v ní obsažené také všechny přidružené poplatky, které se půjčky týkají a které se s půjčkou pojí.

Samozřejmě je dobré sledovat ještě několik dalších parametrů, hodnota RPSN by rozhodně neměla být jediný faktor, podle kterého se budete rozhodovat.

Jaké další parametry sledovat?

Při výběru půjčky se vyplatí sledovat také řadu dalších parametrů, jak bylo zmíněno. Patří k nim například to, jestli je první půjčka zdarma či nikoliv. Také se rozhodujte podle dostupnosti zákaznické podpory nebo podle toho, jestli je možné předčasně splatit dluh, aniž by vám byly účtovány jakékoli sankce nebo poplatky.