Česká republika je velmi dobře známá tím, jak moc se zde krade. Když necháte odložené kolo, do několika minut může beze stopy zmizet, krade se však nejen na veřejných prostranstvích, ale také na soukromých pozemcích. Mnoho lidí má nepříjemnou zkušenost s tím, že jim někdo odcizil sekačku, motorovou pilu nebo třeba i zahradní nábytek přímo z pozemku. Pokud disponujete pozemkem, u kterého je riziko, že na něj vnikne vetřelec, nejlepší investicí je bezpečnostní prvek, kterého se zloději často obávají a sice fotopast.

Proč je fotopast tak obávaná

Zloději si obvykle dům nejprve vyhlédnou, často i pozemek navštíví, aby viděli, jestli jim nehrozí nějaké riziko. Velké kamery u domu si všimne každý a poté hledá místo ke vniknutí tam, kam kamera nevidí. Existuje však bezpečnostní prvek, který vidět není – fotopast Bunaty. Fotopasti jsou velmi malá a maskovaná zařízení, která se umístí na strom a tam jsou tak nenápadná, že o nich budete vědět jenom vy.

Fotopasti Bunaty jsou vybaveny velmi citlivým PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb. Fotopast bude sledovat váš pozemek a pokud zaznamená přítomnost jakéhokoliv živého tvora, okamžitě pořídí jeho záznam. Je nemožné záznamu uniknout, protože fotopast reaguje ve zlomku sekundy. Následně se snímek uloží na paměťovou kartu, ale můžete si pořídit i GSM fotopast, která vám bude snímky okamžitě zasílat na telefon a na email. Snímky z fotopasti jsou tím nejlepším důkazním materiálem. Budete vědět, co se na vašem pozemku děje a navíc budete mít fotografie vetřelce k jeho usvědčení. Jestliže se vám na pozemku ztrácí věci, nad pořízením fotopast byste rozhodně neměli váhat ani vteřinu. Ceny fotopastí šly za poslední roky dolů, takže je pořídíte velmi nízké ceny. Konečně budete v klidu usínat s vědomím, že váš pozemek i vaše bezpečí střeží moderní technika, které nic neunikne.