Mateřská dovolená je jedním z období, kdy je osoba vždy finančně v nestabilním prostředí. Pokud se v tomto období najdou výdaje, které se dostanou do nečekaných výšin, tak je v tom případě zaděláno na nepříjemné problémy.

Jakmile se dostanete opravdu do problémů, tak je počet východisek při mateřské dovolené opravdu malý. I mezi tímto malým výběrem se ale najdou takový východiska, která vás mohou zabezpečit a zároveň jsou ze spolehlivých zdrojů. Pojďme se podívat na taková, která nám pomohou s řešením situací, i s předcházením problémům v moment, kdy už vše nejde podle plánu.

Co dělat v případě finančních problémů?

I když jste zrovna na mateřské dovolené, tak není až takový velký problém se dostat od některé z institucí k financování pomocí půjčky. Všechno ale má to riziko, že pokud se dostanete s platbami do prodlení, tak se také zároveň vystavujete ohromnému riziku problémů. Řešením může být konsolidace půjček na mateřské, která je uzpůsobena přesně pro tyto situace. Standardní konsolidace může mít tu nevýhodu, že by nemusela být při mateřské uznána.

Při konsolidaci se totiž počítá s tím, že musíte zvládnout uplatit finální částku. Samotná konsolidace půjček funguje tak, že nejdříve identifikujete výši existujících dluhů ve stádiu splácení půjčky. Poté co je identifikujete se rozhodne o možnosti proplacení a vystavení nové půjčky, konsolidace půjček. Společnosti ale konsolidaci standardně poskytují jen onehdy, pokud dokáží osoby zajistit její splácení. To může být při mateřské pochopitelně velkým problémem. Proto se také konsolidace půjček při mateřské dovolené řídí trochu jinými pravidly.

V nouzi lze sehnat i peníze na financování problémů

Kompletní problematika konsolidace se ale točí kolem toho, že nemáte peníze na splácení existujících půjček a nechcete se tak dostat do problémů v podobě exekuce a dalších nepříjemností. Pro získání peněz v takové situaci je ale mnohem jednodušší půjčka v nouzi. Ta má upraveny podmínky poskytování tak, aby se k ní mohla dostat i celá řada lidí, kteří nemají jinak možnost standardní půjčku získat.