S rozšířením počítačové technologie a internetu nejen v zaměstnání, ale také v domácnostech, se postupem času začal rozšiřovat zájem i o tiskárny. V současné době je nabídka těchto zařízení poměrně obsáhlá. Pořídit si můžete jak klasickou tiskárnu, tak i zařízení multifunkční, které umožňuje nejen tisknout, ale také skenovat či kopírovat. Některá zařízení v sobě ukrývají také fax.

Při výběru tiskárny je potřeba brát v potaz, pro jaký druh tisku bude nejčastěji využívána a jak často.

Tiskněte šetrně

Pokud si kupujete tiskárnu novou, většinou je její součástí funkční toner. Jakmile však barva dojde, je potřeba pořídit toner nový. Pokud hledáte tonery za nízké ceny, zavítejte na e-shop naplne-do-tlaciarni.sk, jehož hlavním cílem je nabídka alternativních laserových tonerů, inkoustových náplní a kompletního sortimentu, který je určený pro laserové i inkoustové tiskárny a kopírovací stroje, kvalita je srovnatelná s originály a je podložena certifikací. Pořídit si zde můžete náplně pro HP, tiskárny značky Canon, Samsung, Epson, Konica Minolta, Kyocera, Lexmark a celé řady dalších značek. Vybrat si zde můžete kvalitní tonery a náplně dle typu vašeho zařízení a to jak originální, tak i alternativní, prémiové kvality.

Pokud chcete šetřit při tisku, vybírejte takový druh tiskárny, u které lze kupovat barevné náplně zvlášť. Kombinované zásobníky jsou méně efektivní. Pokud totiž dojde jedna ze základních barev, je potřeba vyměnit celý zásobník. Vhodnou volbou je pořízení alternativních druhů náplní a to v případě, že nechcete tisknout fotografie či barevnou grafiku. Menší spotřebu barev má také tisk v nižší kvalitě, u něhož je tisk dostatečně čitelný. Tisknout můžete i v případě, že tiskárna hlásí docházející náplň. K této hlášce dochází přestože v zásobníku ještě nějaká náplň zbývá. Můžete tisknout dál, v případě, že je tisk odpovídající.

Podijeli objavu
Prethodni članakNebojte se investovat
Sljedeći članakFiskální pokladna